EKOTURYZM- spływy kajakowe rzekami Mazowsza, turystyka motorowodna, narciarstwo biegowe, przystanie wodne nad Wisłą.  
  EKOTURYZM- kajaki, narty, motorówki, skutery wodne, przystań wodna.  Wędrówka po "lasach sękocińskich"

Trasa przebiega wśród położonego ok. 20 km. na południe od centrum Warszawy malowniczego kompleksu lasów sękocińskich.

Start wędrówki w miejscowości Magdalenka (miejsce znane z obrad " okrągłego stołu"). Samochód można zaparkować koło polany piknikowej przy ulicy Ogrodowej. Z parkingu wyruszamy wgłąb lasu na południe- czerwonym znakiem. Zaledwie 1,5 km za Magdalenką znajduje się pomnik na miejscu, gdzie hilerowcy rozstrzelali w 1942r. ponad 200 więźniów Pawiaka.

Dalej jedziemy przez las czerwonym szlakiem aż do wsi Kuleszówka ( 5,1 km- trasę przecina asfaltowa droga). Po prawej stronie widzimy maszt radiostacji raszyńskiej (wysokość 335m - w chwili wybudowania w 1949r. był to najwyższy maszt świata!). Po przejściu drogi asafltowej dalej jedziemy pośród pól i zagajników. W pobliżu Marianowa skręcamy na lewo w głąb młodych lasów- dalej dojeźdzamy do wsi Wólka Pracka (10,5 km).

Oferta

Wynajmujemy narty śladowe, zapewniamy transport sprzętu na początek wędrówki i odbiór na końcu trasy.

Koszt wynajmu nart wraz z kijkami wynosi 25 zł (dzień) + transport (cena transportu uzależniona od liczby wynajmowanych nart  i długości trwania wędrówki - tanio!!!!).

Istnieje możliwość podwiezienia uczestników z wybranego miejsca ( parkingu, przystanku autobusowego, dworca kolejowego itp.)  na miejsce startu i z powrotem.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej. Po wędrówce istnieje możliwość zorganizowania dla Państwa pikniku. W trakcie pikniku serwujemy ciepłe dania z ogniska, grilla. ( tanio!!!!).

Dojazd

- samochodem
Z centrum Warszawy należy jechać na południe ulicą Grójecką do Okęcia. Dalej trasą krakowską do wsi Sękocin. W Sękocinie należy skrecić w lewo do Magdalenki. Przy ośrodku zdrowia skręcić w lewo i jechać aż do skraju lasu. Następnie skręcić w lewo - w ul. Brzozową

- autobusem
Do Magdalenki można dojechać autobusem podmiejskim (z pętli na Okęciu) lub autobusem PKS (z Dworca Zachodniego)

Trasę opracowano na podst.: L. Herz, Przewodnik po okolicach Warszawy, REWASZ, Pruszków 1995.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowš ofertš imprez narciarskich oraz licznymi promocjami-kliknij).
 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Ekoturyzm 2014;Tworzenie stron WWW - QLT.PL