EKOTURYZM- spływy kajakowe rzekami Mazowsza, turystyka motorowodna, narciarstwo biegowe, przystanie wodne nad Wisłą.  
  EKOTURYZM- kajaki, narty, motorówki, skutery wodne, przystań wodna.  Rzeka Rawka

Spływ kajakiem Rawką to niezwykłe spotkanie z dziką, niezapomnianą przyrodą. Rzeka ta jest już ostatnią rzeką Polski Środkowej, która zachowała w całości swój naturalny charakter. Rwąca, poprzecinana groblami, zwalonymi drzewami rzeka stanowi wyzywanie dla najwytrwalszych wioślarzy.

Rawka jest prawym dopływem Bzury, o długości 95 km. Źródła jej znajdują się w pagórkowatej okolicy na północny- wschód od Koluszek. Początkowo płynie na wschód, od Rawy zmieniając kierunek na północ. Na górnym i środkowym odcinku płynie przez falisty teren Wysoczyzny Rawskiej, tworząc lokalnie kotlinki z łąkami i stawami. Niespełna 10 km na południe od stacji PKP Rawka, w pobliżu wsi Doleck opuszcza teren pagórkowaty i wpływa na teren pradoliny. Dolina Rawki jest tutaj szersza, na tarasach występują wydmy. Obok miejscowości Kamion wpływa na teren Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, którego opuszcza dopiero w okolicy Bolimowa. Uchodzi do Bzury w pobliżu wsi Kęszece. Rawka wraz z rozgałęzieniami jest częściowym rezerwatem przyrody.

Opis szlaku kajakowego

Nazwa szlaku szlak wczasowy szlak bluesowy szlak młyński
Stopień uciążliwości nieco uciążliwy nieco uciążliwy nieco uciążliwy
Stopień trudności dostępny dla wprawnych dostępny dla początkujących pod opieką wprawnych dostępny dla początkujących pod opieką wprawnych
Długość trasy (km)     19
Czas przepłynięcia 12 dni 2 dni 2 dni
Opis szlaku Początek we wsi Łochów, koniec we wsi Kęszyce. Trasa obejmuje prawie całą rzekę Rawkę- począwszy prawie od źródła aż do ujścia do rzeki Bzura. Początek trasy we wsi Byliny Stare, koniec we wsi Kurzeszyn. Trasa przebiega m.in. przez Rawę Mazowiecką- coroczne miejsce organizacji tzw. nocy bluesowych- międzynarodowych koncertów muzyki " blues" Początek trasy we wsi Kurzeszyn, koniec we wsi Kamion. Trasa przebiegaw malowniczej scenerii licznych łąk i częściowo lasów. Atrakcją są też niewątpliwie liczne młyny.

Nazwa szlaku szlak puszczański szlak przyrodniczy szlak dla początkujących
Stopień uciążliwości uciążliwy nieco uciążliwy nieco uciążliwy
Stopień trudności dostępny dla wprawnych dostępny dla wprawnych dostępny dla początkujących
Długość trasy (km) 18 10 9
Czas przepłynięcia 2 dni 1 dzień 1 dzień
Opis szlaku Początek trasy we wsi Kamion, koniec we wsi Bolimowska Wieś. Trasa przebiega w całości przez Puszczę Bolimowską. Początek trasy we wsi Budy Grabskie, koniec we wsi Bolimowska Wieś. Trasa przebiega w całości przez Puszczę Bolimowską. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej w Budach Grabskich. Początek trasy we wsi Bolimowska Wieś, koniec we wsi Kęszyce ( ujście rzeki Rawka do Bzury). Trasa jest doskonałym przygotowaniem do szlaku puszczańskiego.


Oferta

Wynajmujemy kajaki dwuosobowe, zapewniamy transport sprzętu na początek spływu i odbiór na końcu trasy.

Koszt wynajmu kajaku dwuosobowego polietylenowego (Sprinter) wraz z wiosłami i sprzętem asekuracyjnym wynosi 45 zł ( dzień)lub 35 zł ( dzień)- kajaki starszego typu. Koszt transportu uzależniony jest od liczby wynajmowanych kajaków i długości trwania spływu- tanio!!!!).

Noclegi, wyżywienie

Proponujemy Państwu noclegi na polach biwakowych, kempingach, w domkach wypoczynkowych lub też w gospodarstwach agroturystycznych. Szczegółowe informacje na temat tych usług udzielamy telefonicznie. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowš ofertš imprez kajakowych oraz licznymi promocjami-kliknij). 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Ekoturyzm 2015;Tworzenie stron WWW - QLT.PL