EKOTURYZM- spływy kajakowe rzekami Mazowsza, turystyka motorowodna, narciarstwo biegowe, przystanie wodne nad Wisłą.  
  EKOTURYZM- kajaki, narty, motorówki, skutery wodne, przystań wodna.  Rzeka Wisła

Rzeka Wisła  odzyskuje swoją świetność sprzed lat!!.

Jak wskazują licznie doniesienia prasowe, czystość Wisły powraca do stanu przed kilkudziesięciu lat. Rzeka ta. staje się dużym ekosystemem gdzie żyje wiele gatunków ryb, ssaków ( m.in. wydry, bobry), płazy, gady i ptaki ( ok. 300 gatunków).  Poprawa jakości wody wpływa na wzrost zainteresowania turystów możliwościami odbywania spływów kajakowych czy też uprawiania sportów motorowodnych.  W naszej ofercie proponujemy Państwu wędrówki kajakowe na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki- Płock. Ten odcinek rzeki jest przykładem doskonale zachowanego- unikatowego krajobrazu dużej, swobodnie meandrującej dzikiej rzeki w sercu Europy. Odbywając spływy kajakowe proponowanymi przez nas trasami mają Państwo możliwość zwiedzania wielu miejsc o wysokiej atrakcyjności kulturowej- m.in. twierdzy w Modlinie, dwuwieżowej bazyliki romańskiej z XII w. w Czerwińsku, liczne zabytki Płocka- jednej z najstarszej osad na Mazowszu. Wisła przez wiele lat nie była atrakcyjna turystycznie- wynikało to przede wszystkim ze zbyt dużego zanieczyszczenia. Obecnie, jak wskazują licznie doniesienia prasowe, Wisła powraca do stanu przed kilkudziesięciu lat tj. staje się dużym ekosystemem gdzie żyje wiele gatunków ryb, ssaków ( m.in. wydry, bobry), płazy, gady i ptaki ( ok. 300 gatunków).  Poprawa jakości wody wpływa na wzrost zainteresowania turystów możliwościami odbywania spływów kajakowych czy też uprawiania sportów motorowodnych.  W naszej ofercie proponujemy Państwu wędrówki kajakowe na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki- Płock. Ten odcinek rzeki jest przykładem doskonale zachowanego- unikatowego krajobrazu dużej, swobodnie meandrującej dzikiej rzeki w sercu Europy. Odbywając spływy kajakowe proponowanymi przez nas trasami mają Państwo możliwość zwiedzania wielu miejsc o wysokiej atrakcyjności kulturowej- m.in. twierdzy w Modlinie, dwuwieżowej bazyliki romańskiej z XII w. w Czerwińsku, liczne zabytki Płocka- jednej z najstarszej osad na Mazowszu.

Opis szlaku kajakowego

Nazwa szlaku szlak modliński szlak płocki szlak czerwiński
Stopień uciążliwości nieco uciążliwy nieco uciążliwy nie uciążliwy
Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących
Długość trasy (km) 47 33 19
Czas przepłynięcia 1- 2 dni 1- 2 dni 1 dzień
Opis szlaku Początek w Modlinie, koniec na przystani wodnej w Suchodole. Trasa obejmuje ciekawy pod względem krajobrazowym i kulturowym odcinek środkowej Wisły. W trakcie wędrówki istnieje możliwość zwiedzenia budynków twierdzy Modlin oraz  zabytków Czerwińska Początek trasy na przystani wodnej w Suchodole, koniec w Płocku. Trasa bardzo atrakcyjna pod względem dostępności licznych zabytków kulturowych. Początek trasy w Czerwińsku  koniec na przystani wodnej w Suchodole. Wędrówkę najlepiej poprzedzić zwiedzaniem romańskiej bazyliki w Czerwińsku. Spływ do Suchodola ma dużą atrakcyjność przyrodniczą- cała trasa przebiega wzdłuż terenu Puszczy Kampinoskiej ( lewy brzeg).

Nazwa szlaku szlak rekreacyjny szlak wędkarski
Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy
Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących
Długość trasy (km) 12 2
Czas przepłynięcia 1 dzień ---
Opis szlaku Początek w Wyszogrodzie, koniec na przystani w Suchodole. W pierwszym odcinku należy spłynąć w dół rzeki, za mostem w Wyszogrodzie kierujemy się na lewy brzeg. Stamtąd płyniemy w dół  rzeki aż do przystani w Suchodole. Początek i koniec trasy na przystani wodnej w Suchodole. Oferta skierowana jest dla turystów, miłośników wędkarstwa. W trakcie wędrówki istnieje możliwość dopłynięcia do licznych łach znajdujących się koło przystani w Suchodole. Na łachach tych są dobre warunki do uprawiania wędkarstwa.


Oferta

Wynajmujemy kajaki dwuosobowe, zapewniamy transport sprzętu na początek spływu i odbiór na końcu trasy. Dla uczestników spływu zapewniamy bezpłatny parking na naszej przystani w Suchodole ( informacje o przystani-kliknij).

Koszt wynajmu kajaku dwuosobowego polietylenowego (Sprinter) wraz z wiosłami i sprzętem asekuracyjnym wynosi: 45 zł (dzień) lub 35 zł (dzień)- kajaki starszego typu. Koszt transportu uzależniony jest od liczby wynajmowanych kajaków i długości trwania spływu- tanio!!!!.

Noclegi, wyżywienie

Proponujemy Państwu noclegi i wyżywienie na przystani wodnej w Suchodole.

W przypadku grup wieloosobowych oferujemy Państwu organizację pikniku na koniec spływu na przystani wodnej w Suchodole. Koszt organizacji pikniku - do negocjacji. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowš ofertš imprez kajakowych oraz licznymi promocjami-kliknij).

Mapa spływów kajakowych- kliknij na miniaturę mapy w celu jej powiększenia!!

[Rozmiar: 70623 bajtów]

 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Ekoturyzm 2015;Tworzenie stron WWW - QLT.PL